Decydując się na konkretną numerację rozdziałów trzeba brać pod uwagę przejrzystość. Aby oko czytelnika nie męczyło się szybko, wszelkie prace magisterskie powinny być w spisie treści bardzo dobrze zorganizowane. Spektrum możliwości jest tu olbrzymie. Do wyboru mamy na przykład cyfry rzymskie lub greckie, albo też stosowanie liter alfabetu.
Są też oczywiście osoby, które stosują myślniki albo też jeszcze inne znaki, aby oznaczyć rozdziały i podrozdziały. Najczęściej jednak do oznaczeń tych stosuje się odpowiednio 1, 2,3 lub do podrozdziałów1.1,1.2,1.3 itd. To na co trzeba zawsze zwracać uwagę to przejrzystość gdy spojrzymy na spis treści.
Wówczas druk w pracy magisterskiej nie może nam się zlewać, gdyż trudno będzie tu odróżnić kolejny rozdział, dział od podpunktu. Nie warto też stosować zbyt wielu myślników, gdyż wtedy cała treść stanie się niespójna i czytanie w efekcie nie będzie komfortowe. W formatowaniu tekstu chodzi wszak o to, aby móc się zapoznać z treścią.
Żeby więc nasze prace magisterskie promotor i recenzent czytali z przyjemnością, warto tu wypróbować wszelkie dostępne opcje programu edytorskiego jakie one nam oferuje. Warto więc poświecić trochę czasu na obrobienie strony estetycznej pracy.